Sürdürülebilirlik Perspektifimiz


Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, müşterilerimiz ve diğer tüm paydaşlarımız ile, “ortak değer” yaratma ilkesini işimizin merkezine koyarak birlikte çalışıyoruz.

Faaliyet gösterdiğimiz iş ortamı, yeni kısıtlarla birlikte müthiş fırsatlar da getiren küresel mega eğilimlerin etkisi ile şekilleniyor. Sürdürülebilirliği stratejimizin merkezine koymak, söz konusu eğilimleri kaldıraçlayarak yeni fırsatlar yaratmamızı ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları gibi uluslararası hedeflere katkıda bulunmamızı sağlıyor. “Türk sanayisinin üretim gücünü artıran çözüm ortağı olma” amacı ile faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Hayata geçirdiğimiz proje ve faaliyetleri, taahhüt ettiğimiz hedefleri şeffaflıkla paylaştığımız Tezmaksan Sürdürülebilirlik Raporumuz, sürdürülebilirlik stratejimizi ve faaliyetlerimizi üç ana başlık altında paylaşıyor:


Yüksek Katma Değer, İleri Teknoloji bölümünde, sanayinin verimliliğini artırmak üzere geliştirdiğimiz sürdürülebilirlik odaklı yenilikçi proje ve teknolojiler ile paydaşlarımızla yarattığımız uzun soluklu, sürdürülebilir ilişki modellerimizi anlatıyoruz.

Yeni Nesil Sanayi Toplumuna Yatırım bölümünde, sanayinin sürdürülebilirliği için insan ve topluma yaptığımız yatırımları aktarıyoruz.

Çevreye Saygılı Operasyonlar bölümünde ise operasyonlarımızın çevreye olan etkilerini ve söz konusu etkileri minimize etmek için planladıklarımızı paylaşıyoruz.


Sürdürülebilirlik yaklaşım ve faaliyetlerimizi detaylı okumak için tıklayınız