Lazer Kesim

Hakkımızda

Tezmaksan Robot Teknolojideki, 1981 yılında kurulan Türkiye’nin lider, Avrupa’nın ikinci büyük markası olarak talaşlı imalat sektöründe CNC satış, kiralama, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve sektörel eğitim gibi geniş kapsamlı faaliyetler yürüten TEZMAKSAN MAKİNA tarafından 2009 yılında kuruldu.

2 milyon euro yatırım sermayesi ile kurulan Tezmaksan Robot Teknolojileri Hadımköy’de 3000 metrekarelik yeni binasında fabrikaları çağın ihtiyaçlarına uygun şekilde robot, otomasyon ve yazılım çözümleriyle hizmet vermektedir. Sektöre yüksek performanslı projeler ve yazılımlar kazandırarak üretim sanayisinin güçlü oyuncuları olan fabrikaların otomasyon teknolojisine entegre olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Günümüz endüstriyel üretiminin gereksinimi olan otomasyon, robotlu hat kurulumu ve robotlu otomasyon konularında da anahtar teslim çözümler sunmaktadır.

Tasarım ve üretimine başladığı her marka ve model CNC Dik İşleme Merkezleri, CNC Tornalar ile uyumlu; yarım günden az bir sürede kurulumuyla zaman tasarrufu sağlayan; Yerli Üretim belgesine sahip Cubebox Blues RT, Cubebox Blues DR, Cubebox Soul ve Cubebox Vision’dan oluşan 4 yeni modeli ile ihracata başlayarak 14 farklı ülkede bayilik anlaşmasını imzaladı. Cubebox modelleri dünyanın farklı noktalarında üretime değer katmaya başladı.

İhracata başlanılan ülkeler; Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Lihtenştayn, Lüksemburg, Macaristan, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya olmak üzere toplamda 14 ülkeden oluşuyor.

Cubebox robotlu otomasyon sistemlerinin robot programlama bilgisine ihtiyaç duymadan parça değişimi yapabilmesi için geliştirdiği 2,5 eksen CAD CAM program ROBOCAM ile operatöre kolaylık sağlayarak , robotun referans tanımlama işlemleri esnasında kaybedilen zamanlarda minimize ediyor.

Sivas Nuri Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde 53 dönüm arazi üzerinde 15 milyon Euro yatırım ve 30 milyon TL’lik fabrika inşası bedeliyle yeni fabrikasını devreye almaya hazırlanan Tezmaksan Robot Teknolojileri, henüz üretilemeyen CNC modellerinin de üretim ve Ar-Ge çalışmalarına yeni fabrikasında hız verecek.

Misyonumuz

Teknolojideki değişim ve gelişimin öncüsü olma misyonumuzla, üretim sanayisinin robot ve otomasyon ihtiyaçlarına en uygun ürün ve hizmeti sunan çözüm ortağı olmaktır.

Vizyonumuz

Türkiye üretim sanayinin Dünya da değişen ve gelişen yeni teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmesi ve rekabet gücünü arttırabilmesi için sürdürülebilir teknolojik çözümler sunmak ve teknolojik yeniliklere imza atmaktır.
Yerli üretimimizle dünyadaki teknoloji üreticisi şirketler arasında yer alırken, Türk sanayisinde robot teknolojileri penatrasyonunu arttırarak Türkiye’nin ihracatına katkı sağlamaktır.


Üye Olduğumuz Dernekler