Anasayfa arrow Kurumsal arrow Hakkımızda

Hakkımızda
Misyonumuz & Vizyonumuz
Çözüm Ortaklarımız
Kurumsal Kimlik
Sürdürülebilirlik Perspektifimiz
Kalite Politikası

iconHakkımızda
  • iconHakkımızda
  • iconMisyonumuz & Vizyonumuz
  • iconÇözüm Ortaklarımız
  • iconKurumsal Kimlik
  • iconSürdürülebilirlik Perspektifimiz
  • iconKalite Politikası

Değişim ve dönüşüm, evrenin mutlak gerçeği… Üretim ihtiyaçları da dünya döndükçe değişiyor.

Endüstriyel üretime değer katmak için yola çıkan Tezmaksan Robot Teknolojileri; Türkiye sanayisine 1981’den beri üretim teknolojileri alanında çözüm üreten Tezmaksan Makina tarafından, Robotlu Otomasyon Sistemleri üretmek üzere 2009 yılında kuruldu. Bu girişim, Türkiye sanayisinin üretim gücünü destekleyen Tezmaksan’ın 40 yıllık otomasyon tutkusunun sonucudur.

Çağımızın en önemli kavramları “Gelecek için sürdürülebilirlik ve verimlilik...” Sürdürülebilirliğin hayata geçirilmesi ve verimliliğin elde edilmesinde Robotlu Otomasyon Sistemleri, üretimde eskisinden çok daha kritik roller üstleniyor.Benimsediği ileri teknoloji kültürünü dünyada yaygınlaştırmayı hedefleyen Tezmaksan, robotlu otomasyon sistemleri ve yazılımları üretmek üzere hamle yaptı ve 15 milyon Euro ile 30 milyon TL’lik yatırımın ardından üretim tesisini, Sivas Nuri Demirağ OSB’ye taşıdı. Böylece CubeBOX adı verilen sistemin üretilmesiyle, Tezmaksan Robot Teknolojileri’nin dönemi başladı.

Kullanıcısının üretim maliyetini düşürerek, yüksek karlılık ve üst düzey verimliliğe odaklanan Tezmaksan Robot Teknolojileri; otomasyon, robotlu otomasyon ve robotlu hat kurulumunda anahtar teslim çözümler sunuyor. Markanın amacı: Üretim tesislerinin, imalatın güçlü oyuncuları robot ve otomasyon teknolojileriyle akıllı fabrikalara entegre olmasını sağlamak…

Dört yeni modeli CubeBOX Blues RT, CubeBOX Blues DR, CubeBOX Soul ve CubeBOX Vision ile robot piyasasına hızlı bir giriş yapan Tezmaksan Robot Teknolojileri, 14 farklı ülkeden bayilik alarak ihracat konusundaki iddiasını güçlendirdi. CubeBOX Robotlu Otomasyon Sistemleri Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Lihtenştayn, Lüksemburg, Macaristan, Polonya, Portekiz, Slovakya ve Slovenya’da üretim kabiliyetini konuşturuyor

CubeBOX Robotlu Otomasyon Sistemlerinin, parça değişimini kolaylaştırmak amacıyla geliştirdiği 2,5 Eksen CAD/CAM programı ROBOCAM ile operatöre kullanım kolaylığı sunuluyor. Gerçek bir kullanıcı dostu olan bu sistemle; robot programlama bilgisine ihtiyaç duyulmadan, robotun referans tanımlama işlemleri sırasında kaybedilen zamanlar da minimum seviyeye indirilmektedir.

Tezmaksan Robot Teknolojileri; yenilikçi yaklaşım, üretim kabiliyeti, çağın ihtiyaçlarına yönelik manevraları ve sürekli gelişen Ar-Ge yetenekleriyle sektörde öncü olma vizyonunu sürdürüyor.


Misyonumuz


Teknolojideki değişim ve gelişimin öncüsü olma misyonumuzla, üretim sanayisinin robot ve otomasyon ihtiyaçlarına en uygun ürün ve hizmeti sunan çözüm ortağı olmaktır.

Vizyonumuz


Türkiye üretim sanayinin Dünya da değişen ve gelişen yeni teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmesi ve rekabet gücünü arttırabilmesi için sürdürülebilir teknolojik çözümler sunmak ve teknolojik yeniliklere imza atmaktır.
Yerli üretimimizle dünyadaki teknoloji üreticisi şirketler arasında yer alırken, Türk sanayisinde robot teknolojileri penatrasyonunu arttırarak Türkiye’nin ihracatına katkı sağlamaktır.

Otomasyon, bir takım tezgahı satın alımında yatırım getirisini artırmanın en hızlı yollarından biridir.

Otomatik üretim teknolojisi, manuel işlemlere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak ve işletme verimliliğini artırarak üretim ve işleme süreçlerini bir sonraki seviyeye taşır.

Çözüm Ortaklarımız:

EFQM 
9001 
10002 

Tezmaksan Robot Teknolojileri Yatay Logo Formatları

Yatay Logo JPG Format  532        

Yatay Logo .Aİ Format    532         

Yatay Logo PNG Format 532                   

 

Tezmaksan Robot Teknolojileri Dikey Logo Formatları

Dikey Logo JPG Format  532

Dikey Logo .Aİ Format    532

Dikey Logo PNG Format 532 

 

Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, müşterilerimiz ve diğer tüm paydaşlarımız ile, “ortak değer” yaratma ilkesini işimizin merkezine koyarak birlikte çalışıyoruz.

Faaliyet gösterdiğimiz iş ortamı, yeni kısıtlarla birlikte müthiş fırsatlar da getiren küresel mega eğilimlerin etkisi ile şekilleniyor. Sürdürülebilirliği stratejimizin merkezine koymak, söz konusu eğilimleri kaldıraçlayarak yeni fırsatlar yaratmamızı ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları gibi uluslararası hedeflere katkıda bulunmamızı sağlıyor. “Türk sanayisinin üretim gücünü artıran çözüm ortağı olma” amacı ile faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Hayata geçirdiğimiz proje ve faaliyetleri, taahhüt ettiğimiz hedefleri şeffaflıkla paylaştığımız Tezmaksan Sürdürülebilirlik Raporumuz , sürdürülebilirlik stratejimizi ve faaliyetlerimizi üç ana başlık altında paylaşıyor:

Yüksek Katma Değer, İleri Teknoloji bölümünde, sanayinin verimliliğini artırmak üzere geliştirdiğimiz sürdürülebilirlik odaklı yenilikçi proje ve teknolojiler ile paydaşlarımızla yarattığımız uzun soluklu, sürdürülebilir ilişki modellerimizi anlatıyoruz.

Yeni Nesil Sanayi Toplumuna Yatırım bölümünde, sanayinin sürdürülebilirliği için insan ve topluma yaptığımız yatırımları aktarıyoruz.

Çevreye Saygılı Operasyonlar bölümünde ise operasyonlarımızın çevreye olan etkilerini ve söz konusu etkileri minimize etmek için planladıklarımızı paylaşıyoruz.


Sürdürülebilirlik yaklaşım ve faaliyetlerimizi detaylı okumak için tıklayınız

TEZMAKSAN ROBOT TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’nin kalite politikası, sahip olduğumuz yüksek teknik bilgi birikimi ve üretim tecrübesi, kullandığımız güncel teknoloji, tecrübeli ve nitelikli insan kaynağımızla, sektöründe Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında yer alan konumumuzun örnek ve gelişen yapısının sürekliliğini sağlamayı ve uluslararası başarıları hedefleyen aşağıdaki vazgeçilmez unsurlardan oluşmaktadır:

Tüm süreçlerde müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini eksiksiz karşılayacak bir anlayış bakış açısı ile kaliteli ürünler üretmek, satış öncesi ve sonrası teknik destek sağlayarak müşteri memnuniyetini arttırarak sürdürmek ve bu sayede güvenilir ve aranan firma olmaya devam etmek,

Arz ettiğimiz ürün ve hizmetlerimizin, müşteri taleplerine, ulusal ve uluslararası standartlara ve yasal mevzuata uygunluğunu sağlamak ve sürekliliğini temin etmek, Firmamızın ve Türkiye’nin adını dünyaya daha çok duyurmak amacına hizmet etmek üzere, mevcut teknik, idari ve mali birikimlerimizi yurt dışına taşımak,

Ortak çabamız olan kaliteli üretimi gerçekleştiren çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliğini ön planda tutarak, mesleki ve sosyal gelişimini, kalite bilincini, sürekli eğitim programları ve aktivitelerle desteklemek, motivasyonlarını en üst seviyelerde tutulmasını sağlamak,

Tüm projeleri zamanında, proje planına tam uyumlu, istenen kalitede ve bütçe sınırları içinde eksiksiz tamamlamak,

Maliyetleri düşürmek ve kârlılığı arttırmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve uygulamak,

Tedarikçilerimizle güvene dayalı bir işbirliği içinde olmak,

En uygun, en doğru ve en ekonomik çözümleri en hızlı biçimde üreterek daha sonra ortaya çıkabilecek uygunsuzlukların önüne geçmek,

Tüm faaliyetlerimizi, dâhil olduğumuz topluma ve çevreye saygılı, örnek bir kuruluş olmayı ve iş hacmimizi sürekli geliştirerek, ülke ekonomisine katkıda bulunmak,

Kalite bilincimiz ve sürekli iyileştirme politikamız ile kalite sistemlerimiz doğrultusunda sağladığımız, sağlayacağımız başarıların sürdürülebilir olmasını sağlamak, tüm çalışanların yetkinlik ve yeteneklerini daha üst yüksek seviyelere taşınmasını hedeflemek ve marka bilincimizin geliştirilmesini çalışanlarımızın ortak ve asli hedefleri içinde görmesini sağlamak,

Kalite Politikamız olarak belirlenmiştir.