Tezmaksan Robot ve Otomasyon Teknolojileri » Robot Entegrasyonu

Haber Tarihi: 01.11.2021

Tezmaksan'dan Üretim Süreçlerinde Otomasyonlaşmaya Yerli Destek

Tezmaksan'ın CNC tezgahlarında malzeme beslemek için geliştirdiği yerli ürünü Cubebox Blues, ithal ürünlerle kıyaslandığında hem maliyet hem de kısa servis süreleri açısından da öne çıkıyor.


Türk sanayisinin otomasyonlaşma ve dijitalleşmesinin hızlanması için attığı adımlarla işletmelerin küresel çaptaki rekabetçi konumunu sağlamlaştırmayı hedefliyor. Tezmaksan, geliştirdiği robotlu otomasyon sistemi Cubebox ile zaman ve maliyet açısından avantaj sağlayarak işletmelerin üretimdeki verimliliğini artırıyor. Tezmaksan'm CNC tezgahlarında malzeme beslemek için geliştirdiği yerli ürün Cubebox Blues ise ithal ürünlerle kıyaslandığında maliyet ve kısa servis süreleri açısından öne çıkıyor. Tek bir sistem ile birden fazla makineye besleme ve boşaltma yapabilen Cubebox Blues, hem 7/24 çalışma imkanı hem de kullanıcı dostu arayüzü ile üretimi hızlandırıyor. Tezmaksan bu sayede sanayide yerlileşme çalışmalarına destek sağlarken, yeni nesil teknolojileri yurt içinde geliştirerek sanayide dışa bağımlılığın azaltılmasına katkı sunuyor.

Hatalı üretim ortadan kalkıyor, kayıp zamandan tasarruf ediliyor.

Cubebox'm modellerinden biri olan Cubebox Blues, CNC tezgahlarında malzeme beslemek için geliştirilen yenilikçi bir çözüm olarak dikkat çekiyor. 7/24 çalışabilen Blues, bu sayede daha fazla üretim miktarına ulaşabiliyor. Riskli ve tekrar gerektiren işlerin rahatlıkla üstesinden gelebilen Blues, böylece operatör hatasından kaynaklanan kalite problemi ve hatalı üretimin önüne geçiyor. Kullanıcı dostu arayüz sayesinde ise hızdan ödün vermeden üretimin devamlılığını sağlıyor. Makine besleme tarafındaki tecrübesi ile tüm robot markalarına uygun bir sistem olan Blues, kolay taşınabilir olması sayesinde üreticinin layout problemini minimize ediyor.


Tezmaksan'ın stoktan hızlı teslim özelliği sayesinde üretime hazır olan, kompakt ve ergonomik tasarıma sahip Blues'un farklı ihtiyaçlara yönelik 4 ayrı alt modeli bulunuyor. Tezmaksan, işletmelerin değişen makine parkuruna ve taleplerine cevap vererek bu alandaki esnekliğini kanıtlıyor. Tezmaksan'm Cubebox Blues ile müşterilerine sunduğu kiralama opsiyonu da yatırım maliyetlerini bilanço dışına çıkararak işletmelerin sadece üretime odaklanmalarını sağlıyor

Teknolojiye 1 milyon dolarlık yatırım

1 milyon dolarlık yatırım yaparak tamamen yerli ve milli teknolojilerle gücünü büyüten Tezmaksan'm otomasyon yazılımı ROBOCAM, Cubebox Blues ile rahat bir şekilde kullanılabiliyor. ROBOCAM kısa sürede ürün ayar değişimine olanak verirken, böylelikle herhangi bir programlama ihtiyacına da gerek kalmıyor. Blues tek bir sistem ile birden fazla makineye besleme ve boşaltma yapabiliyor*

Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu: Otomasyona Yatırım Yapmak Gerekiyor

Bu yıl takım tezgahları üretimi yüzde 20 arttı. Bu artışın süreceğim öngörüyoruz. Türkiye'de daha çok küçük işletmeler vasıtasıyla üretim yapılarak ihracata katkı sağlanıyor. Bu yüzden Avrupa'dakı dev üreticilerle rekabet etme durumunda kalıyoruz. Dolayısıyla rekabette öne çıkarak üretimde sürdürülebilirliği sağlamak için de ekonomisi güçlü ülkeler gibi otomasyona yatırım yapmamız gerekiyor.

Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu: Dışa Bağımlılığı Azaltmayı Hedefliyoruz

Tezmaksan olarak sunduğumuz çözümlerle sanayide yerlileşme çalışmalarına katkı sağlıyoruz. Cubebox Blues gibi teknolojik ürünleri yurt içinde üreterek sanayimize daha uygun bedeller sunuyor ve dışa bağımlılığı azaltmayı hedefliyoruz. Çünkü dışa bağımlılığımız olduğu müddetçe makine alımından yedek parça ve servis bedellerine kadar olan zorlu süreç sanayicimize bir yük getiriyor.

Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu: Müşteri İhtiyaçlarına Hızlı Aksiyon Alıyoruz

Artan maliyetler rekabetçi konumlarını da zayıflatıyor. Tezmaksan olarak yurt dışı ile kıyaslandığında daha düşük maliyetli parça ve servis bedelleriyle hem ülkemize hem de sanayimize avantaj sağlıyoruz. Esnek ve dinamik yapımız, mühendislik bilgi ve birikimimiz sayesinde müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu ürünler konusunda hızlı aksiyon alarak mümkün olan en kısa sürede teslim kabiliyetine sahibiz.