Tezmaksan Robot ve Otomasyon Teknolojileri » Robot Entegrasyonu

Haber Tarihi: 01.01.2022

Sivas'ta Robot Ve CNC Tezgah Üretimi İçin Fabrika Kuracak

Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, robot ve CNC tezgah üretimini Sivas'ta yeni bir fabrika kurarak büyüteceklerini açıkladı.

"YAPAY ZEKAYA OLAN İHTİYAÇ YÜZDE 40 ARTTI"

Neden robot teknolojileri ve otomasyon alanına yöneldiklerini ise Aydoğdu bakın nasıl aktarıyor; "Dünya hızla robotlu üretime geçiyor. Yapay zekaya olan ihtiyaç ise son dönemde yüzde 40 arttı. Uzaktan çalışma modeli ve fabrikaların bir süre kapalı olması robotlu otomasyonların ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bu anlayış doğrultusunda uzaktan takip ve verimlilik raporlama yazılımı Kapasitematik ile robotlu otomasyon sistemi Cubebox ve yazılım Robocam için önemli yatırımlar gerçekleştirdik".

SERİ YATIRIMLAR SÜRECEK

Aydoğdu, son dönemde yatırım planlarıyla ilgili olarak ise "Robotlu otomasyon sistemleri üretimi için 2 milyon dolar değerinde yatırım yaptık. Yazılım ve teknoloji yatırımlarımız her zaman gündemimizin ilk sırasında olmaya devam edecek. Bu yıl Kapasitematik yazılımı üzerinde PLM Modülü eklenmesi projemiz var. Üretimde de IFS üretim programlama yazılımı yatırımı yaptık ve entegrasyonuna çalışıyoruz. Robot ve CNC tezgah üretimini de Sivas'ta yeni bir fabrika kurarak büyütme planlarımız var"dedi.