Tezmaksan Robot ve Otomasyon Teknolojileri » Robot Entegrasyonu

Haber Tarihi: 30.09.2020

Sanayide Robota Talep 4 Kat Arttı

2 milyon euro yatırımla robot teknolojileri şirketi kuran Tezmaksan, sanayiden gelen yoğun taleple 4 aylık sipariş takvimini şimdiden doldurduğunu açıkladı. Şirket yeni üretim tesisleri kurmayı planlıyor.


TÜRKİYE'DE imalat sanayiinin teknoloji üreticisi Tezmaksan, robot ve otomasyona yönelik yatınmlannın kapsamını yeni kurduğu şirketle genişletti. 2 milyon euro yatınm sermayesiyle kurulan Tezmaksan Robot Teknolojileri ve Otomasyon şirketi Hadımköy'de 3 bin metrekarelik yeni binasında faaliyete geçti. Şirket aldığı siparişlerle dört aylık çalışma takvimini şimdiden doldurduğunu açıkladı..

YENİ TESİSLER YOLDA

Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkam Hakan Aydoğdu, "Robot, otomasyon ve dijitalleşmede lider ülkelerin devri başladı ve ülkemizin güçlü bir şekilde bu yeni dönemde yer almaşım istiyoruz. Sanayicimiz de bunu istiyor" dedi.

VERİMLİLİĞİ ARTTIRIYOR

Aydoğdu, şunları söyledi: "Yatırım yapmanın zorlaştığı bir dönemden geçmemize rağmen robotlu otomasyon çözümlerimize gösterilen talepte 4 kat artış oldu. Türkiye sanayiinde başlayan robot, otomasyon ve dijitalizasyon temelli dönüşüme ürün, hizmet ve çözümlerimizle destek olmaya devam edeceğiz." Şirketin 5 yıllık stratejisi içinde Konya ve Sivas'a birer üretim tesisi açmak bulunurken Aydoğdu, "Sivas ve Konya'ya ya üretimi taşıyarak yatınmmiktanm 10 milyon euroya çıkarmayı planlıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.


AYDOĞDU, şu bilgileri verdi: "Cubebox, verimliliği artırdığı gibi, hataya izin vermiyor. ROBOCAM, robotlu makinelerde kontrol ünitesi olarak kullanılabiliyor. Kapasitematik ise üretimde verimliliği artırmak ve arızaları önceden saptayarak müdahale edebilmek amacıyla geliştirildi."